تبلیغات
ketabmamnue - عدم كارایی دستگاهها و سازمانهای متولی بررسی پدیده خروج متخصصان از كشور

از بین وزارتخانه هایی همچون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت امور خارجه (دفتر جذب متخصصان خارج از كشور)، شورای جذب نخبگان در نهاد ریاست جمهوری، مؤسسات پژوهشی كشور در بخش علوم انسانی، اجتماعی و اقتصادی و... كمتر دستگاهی توانسته است درجمع آوری، شناسایی، تجزیه و تحلیل، مستندسازی و ایجاد پایگاه اطلاع رسانی كارآمد در این مهم توفیق لازم و كافی و وافی بدست آورد. مكاتبات، مراجعات و پیگیریهای مكرر به این دستگاهها و عدم دستیابی به حداقل اطلاعات متقن نظری و تجربی خواه از بعد ملی خواه از منظر بین المللی، در طول اجرای تحقیق حاضر شاهد این مدعا می باشد. 

·    ضعف رویكرد پژوهشی در پدیده خروج نیروهای متخصص از كشور: علیرغم فعالیت كم و بیش در بسیاری از مؤسسات پژوهشی بخش دولتی در رشته های علوم اجتماعی و اقتصادی، متاسفانه در هیچ یك از این مؤسسات و در طول سالهای طولانی  بیست سال گذشته اثری از توجه و تمركز پیرامون پدیده مورد بررسی در تحقیق حاضر به چشم نخورده است و این امر بر فقر بیش از پیش میزان شناخت در خصوص این پدیده افزوده است.

 
3) علیرغم مغفول بودن موضوع بررسی حاضر، بی هیچ تردید می بایست اذعان داشت، فقر منابع نظری، تجربی، اندیشه ای  و سیاستی پیرامون این پدیده از حیث كنترل و نظارت و هدایت آن مبتنی بر منافع ملی در كشور، انجام بررسی حاضر را بیش از پیش و به صورتی مضاعف اجتناب ناپذیر و ضروری می سازد. بی تردید این پژوهش باچنین محدودیتهایی علیرغم همه كاستی ها و نارسایی های ذاتی و محیطی پیرامون آن می تواند دستمایه بنیادینی برای انجام تحقیقات ثانوی، راهبردی و كاربردی دیگر باشد كه حاصل جلب توجه و اهتمام جدی مسئولان نهادهای سیاستگذار، تصمیم گیر ، اجرایی و علمی - پژوهشی به یافته های تحقیق حاضر خواهد بود.

 
4) هدف كلی تحقیق حاضر شناسایی علل اصلی خروج نیروهای متخصص از كشور از حیث عوامل جمعیتی، اجتماعی، فرهنگی، معیشتی و شغلی و دستیابی به راهكارهای عملی و عینی نیل به وضع مطلوب است. اهداف تفصیلی طرح عبارت اند از:
ـ شناسایی مختصات جمعیتی، شغلی و تحصیلی متخصصان ایرانی مهاجر به عنوان گروههای هدف.

ـ شناسایی نیازها، الزامات و ملزومات حفظ و بكارگیری نیروی انسانی متخصص در كشور

ـ شناسایی اثرات مهاجرت نیروهای متخصص از كشور در سطح زندگی، موقعیت شغلی و منزلت اجتماعی آنان.

ـ شناسایی راهكارهای بهره گیری از متخصصان ایرانی مهاجر، حفظ سرمایه های انسانی و كاهش جریان مهاجرت بین المللی نیروهای متخصص كشور. 
  
5) در این پژوهش دو روش اسنادی و پیمایشی (پرسشنامه و مصاحبه) به كار رفته است. 

درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


صفحات جانبی


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :