تبلیغات
ketabmamnue - سرمایه های بسیاری را به هدر داده ایم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز در این رابطه به ایلنا گفت: مهاجرت نخبگان و تحصیلکرده ها که در واقع سرمایه های اصلی کشور هستند برای ملت ایران مایه شرمساری است و وضعیت کشور را هر چه بیشتر بحرانی می کند.

حسین لقمانیان نماینده همدان، با اشاره به این کحه این آمار طبیعی است، گفت: در دنیای امروز سرمایه کشورها فقط معادن و نفت نیست بکله محققین، پژوهشگران و وضعیت دانشگاه ها و استادان به عنوان سرمایه اصلی یک کشور تلقی می شود و متاسفانه ما در این زمینه با زیان بزرگی مواجه هستیم.

وی افزود: در سالهای گذشته میلیونها دلار خسارت برای خروج نخبگان و افراد تحصیلکرده از کشور داشته ایم و این در حالی است که بودجه ما از سهم نفت مشخص است.

لقمانیان با اشاره به اینکه نبود امنیت و شرایط مناسب سیاسی – اجتماعی از مهمترین عوامل خروج افراد المپیادها و نخبگان از کشور است، افزود: نبودن امکانات، شرایط لازم برای تحقیق، پژوهش و زمینه های مناسب برای رشد این افراد موجب ترک کشور است.

عضو کمیسیون آموزش و  تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه کشوری که افراد تحصیلکرده و نخبه خود را از دست بدهد از دایره توسعه و پیشرفت خارج میشود، تصریح کرد : برای رفع این مشکل باید امنیت را در کشور برقرار کرد و امنیت جز با پاسخ به مطالبات مردم به دست نمی آید.

وی در پایان افزود: کشوری که امنیت داشته باشد می تواند اولین گام ها را به سوی پیشرفت بردارد و امیدوار باشد افراد نخبه با انگیزه خدمت در کشورشان بمانند.

 

درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


صفحات جانبی


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :