تبلیغات
ketabmamnue - با فرار مغزها چه باید کرد؟

فرار مغزها در بین 91 كشور در حال توسعه و توسعه نیافته جهان در مقام اول قرار دارد. طبق این آمار سالانه بین 150 تا 180 هزار نفر از ایرانیان تحصیلكرده برای خروج از ایران اقدام می كنند.

ایران؛ 'مقام اول از نظر فرار مغزها'

 

از ایران اقدام می كنند و طبق آمار صندوق بین المللی پول، ایران از نظر فرار مغزها در بین 91 كشور در حال توسعه و توسعه نیافته جهان در مقام اول قرار دارد.

هفته نامه برنامه كه از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایران منتشر می شود به نقل از دكتر شهرام یزدانی استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران نوشته است: 90 نفر از 125 نفر دانش آموزی كه در سه سال گذشته در المپیادهای جهانی رتبه كسب كرده اند هم اكنون در دانشگاههای آمریكا تحصیل می كنند.


به گفته آقای یزدانی كه در جمع كاركنان سازمان مدیریت و برنامه ریزی سخن می گفت، بیش 150 هزار نفر از جراحان و مهندسان ایرانی در آمریكا زندگی می كنند.
وی با اشاره به وضعیت كنونی ایرانیان مقیم آمریكا اضافه می كند: در حال حاضر 84 درصد از ایرانیان مقیم آمریكا كاملا به زبان انگلیسی مسلط هستند. 46 درصد مدركی بالاتر از دكترا دارند، 43 درصد پستهای مدیریتی دارند، 48 درصد دو شغله هستند كه در آمریكا یك افتخار به حساب می آید و 92 درصد خانه مسكونی شخصی دارند.
آقای یزدانی در باره جایگاه ایرانیان در مقایسه با سایر خارجیان مقیم آمریكا می گوید: رتبه اول درآمد و رتبه دوم تحصیلات با مدرك بالاتر از لیسانس در اختیار ایرانیان است.

درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


صفحات جانبی


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :