تبلیغات
ketabmamnue - وظایف مدیریت‏

مدیریت منابع انسانى، از مدیریت امورى بحث مى‏كند كه به انسان منتهى مى‏شود؛ مانند گزینش فرد، آموزش، حقوق و دست‏مزد، پاداش و تنبیه او؛ اما در مبحث وظایف مدیریت، مستقیماً از انسان بحث نمى‏شود، بلكه از امورى بحث مى‏شود كه وظیفه مدیر است؛ مانند برنامه‏ریزى و كنترل برنامه‏ها، سازماندهى و بودجه بندى.

البته بخش سومى نیز از مباحث مدیریت، تحت عنوان «رفتار سازمانى» مطرح است كه موضوعاتى هم‏چون انگیزش، رهبرى و قدرت در آن مطرح مى‏شود؛ ولى این تحقیق به همان دو بخش اكتفا مى‏كند؛ زیرا آن دو را براى ایفاى حق، كافى مى‏داند.

- وظایف مدیریت چیست؟

مقدمه: مكاتب مدیریت، شامل دوران‏هاى زیر مى‏شود:

الف. دوران قبل از مدیریت علمى‏

ب. دوران مدیریت‏هاى كلاسیك‏

ج. مكتب روابط انسانى‏

د. تركیبى از ب و ج.

دانش مدیریت و فن اداره، مانند هر اندیشه دیگر، در حال تطور و تكامل است. در دوران پیش از مدیریت‏هاى علمى، مدیریت‏ها به شكل فطرى و بدون فرمول‏هاى مدون و مبین بود؛ مانند واحدهاى تجارى در زمان چینیان و رومیان كه داراى یك نوع بینش مدیریتى ساده بودند. با ظهور فردریك تیلور، دوران مدیریت علمى آغاز شد،(5) كه به پدر مدیریت علمى معروف شد و در اوایل قرن حاضر، نوشته‏هایش در باره نظریه مدیریت، خوانندگان بسیار داشت. مبناى مدیریت وى بر اساس فناورى بود. به گمان وى بهترین راه افزایش بازده، بهبود فنون و روش هایى بود كه كارگران به كار مى‏برند. او افراد را ابزار مى‏دانست و در طرح او بیش‏تر به نیازهاى سازمانى توجه مى‏شد، نه به نیازهاى افراد.

بعدها التون مایو ظهور كرد و نهضت «روابط انسانى» را در فاصله سال‏هاى  1920  تا  1930  میلادى مطرح و جانشین آراى تیلور كرد. او و پیروانش مى‏گفتند كه غیر از این‏كه باید بهترین روش‏هاى فناورى را براى افزایش بازده مورد توجه قرار داد، باید به روحیات و امور انسانى نیز توجه كرد. آنان ادعا مى‏كردند كه روابط انسانى بر روابط فناورى و كارى ترجیح دارد و این را از آزمایش‏هاى معروف به «هاتورن» به دست آورده بودند.

پیش از التون مایو و پس از فردریك تیلور، دوران مكاتب نظرى مدیریت بود كه حدود پنجاه سال به درازا كشید و بوروكراسى وبر و اصول‏گرایى فایول، شاخص‏ترین آن‏ها است. برخى تكنوكراسى فردریك تیلور را از زمره این مكاتب شمرده‏اند.

ولى به نظر مى‏آید كه نظریات مدیریت، بسیار بیش‏تر و نامنظم‏تر از این باشد، به گونه‏اى كه به نظر بعضى از صاحب‏نظران علم مدیریت، جنگلى از نظریه‏ها است و به نظر بعضى، از علوم ناموفق است. حال چگونه مى‏توان در این جنگل نظریه و علم ناموفق، به اصولى ثابت دست یافت كه مورد اتفاق باشد تا بتوانیم از آن‏ها به عنوان اصل موضوعى استفاده كنیم؟ باید گفت كه رهبر اصول‏گرایان، كه كارش تأسیس اصل در علم مدیریت و سازمان است و اصول او در این علم، معروف است و او را پدر اصول‏گرایان این علم مى‏دانند، یعنى هنرى فایول مى‏گوید كه من دراطلاق كلمه «اصل »تردید دارم و این اصول، راهنماى عمل است، نه قانون. او مى‏افزاید كه اصول مدیریت، بیش‏تر از قوانین طبیعى، در معرض تغییر و تبدل قرار دارند و تا زمانى قابل پیروى هستند كه بر اساس منطقى صحیح و قابل توجیه، از آن روى گردانده شود.

وقتى رهبر اصول‏گرایان، چنین عقیده‏اى در باره اصول دارد، پس دل بستن به این جنگل و به چنگ آوردن اصل از آن، روا نیست؛ اما با وجود این، به اصول او توجه مى‏كنیم. واژه «POSDCROB» نشانه هفت عنوان (برنامه‏ریزى، سازماندهى، كارگزینى، هدایت، هماهنگى، گزارش‏دهى و بودجه‏بندى) است. دانشمندان امروزین مدیریت، بر سه اصل معتقد و متفق شده‏اند كه عبارتند از: برنامه‏ریزى، سازماندهى و كنترل. وى مى‏افزاید كه هماهنگى، ركنى از سازماندهى است و استقلالى در عرض آن ندارد و از این رو، نیازى به ذكر آن به عنوان یك اصل نیست؛ زیرا مدیریت، همان هماهنگى است. برخى به این اصول، انگیزش یا رهبرى را نیز افزوده‏اند. از مجموع آن‏چه گذشت، دانسته شد كه اتفاق و اتحادى در زمینه اصول مدیریت و تعداد آن‏ها وجود ندارد. با وجود این، در یك جمع‏بندى نهایى شاید بتوان وحدتى را براى عناوین پنج گانه زیر تصویر كرد:

برنامه‏ریزى، سازماندهى، هماهنگى، رهبرى (انگیزش) و كنترل (نظارت). بیش‏تر علماى مدیریت، به این اصول پاى‏بند هستند. نویسنده نیز با پژوهشى كه كرده است، این امر را تأیید مى‏كند و معتقد است كه در یك روند كلى، از دوران بى‏اصلى به اصول‏گرایى انبوه و سرانجام، به اصول تقریباً متسالم بالا رسیده است كه مى‏توان بر آن، تكیه و اعتماد كرد. این اصول، در حقیقت، وظایف مدیریت هستند كه بخش دوم این تحقیق را تشكیل مى‏دهند. البته وظیفه هماهنگى، در ذیل سازماندهى طرح مى‏شود.

درباره وبلاگ


آخرین پستها


نویسندگان


صفحات جانبی


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :